“Építsünk iskolát” Alapítvány

Az iskola oktató-nevelő munkáját segíti az 1994-ben alapított “Építsünk iskolát” Alapítvány, mely a hátrányos helyzetű és tehetséges tanulók támogatását, oktatási eszközök vásárlásával az iskola szakmai felszereltségének javítását tűzte ki célul.

Micimackó Alapítvány

A Területi Óvoda működését a Micimackó óvodai alapítvány segíti 1996 óta. Az alapítvány célja óvodai kirándulások finanszírozása, az óvodás gyermekek eseti támogatása, óvoda eszközállományának fejlesztése.

Kincsesláda Alapítvány

A tápiószelei családsegítő és gyermekjóléti szolgálat családgondozója 2010-ben hozta létre alapítvány „ősét”, a szülősegítő klubot a fogyatékkal élő és / vagy tartósan beteg gyermeket nevelő szülők részére. E klub tovább gondolása a Kincsesláda Alapítvány.

A fogyatékkal élő és / vagy tartósan beteg gyermeket nevelő szülők a gyermekeiknek napi 24 órás ellátást biztosítanak. Számukra az időnkénti kikapcsolódást nyújtó szülősegítő klub, majd az alapítvány nem a szórakozás egyik formája, hanem többüknél az egyetlen lehetőség a közösségi életre, a feltöltődésre; az egyetlen fórum, ahol beszélgethetnek napi gondjaikról, felvethetik kérdéseiket, egymást segíthetik a válaszok megtalálásában. Az ő gyermekeik azok, akik mindig – életük végéig - gyermekek maradnak!

Havonta a Tápiószelei Simonffy Kálmán Művelődési Házban találkozunk, ahol cél a hasonló helyzetben lévőkkel való beszélgetés, információ csere, és a szülők részére kikapcsolódást, feltöltődést nyújtani. Az eltelt idő és a szülők ragaszkodása bizonyítja, hogy szükség van e találkozási forma fenntartására, továbbfejlesztésére és közös szabadidős programokon (rendezvény, színház, kirándulás) részvételre.

Alapítványunk nyitott és bárki csatlakozhat. Alapítványunk célja, hogy tagjaink és gyermekeik lelki, jogi és egyéb segítséget kapjanak és erőt gyűjtsenek a hétköznapi küzdelmeikhez. Távolabbi cél egy olyan otthon létrehozása, ahol biztosítva lesz a mostani gondozottak szakszerű ellátása, életük végéig.

Facebook oldalunkon publikáljuk tevékenységünket fényképekkel dokumentáltan.


Tóth Julianna kuratórium elnöke

Tápiószelei Darts SE

A Tápiószelei Darts SE  2015. decemberében alakult. 2016 januárjától pedig teljes jogú tagja a Magyar Darts Szövetségnek. Céljaink között elsődleges  helyet foglal el a Darts versenysportként történő művelése, bemutatása és népszerűsítése. Tagságunkat ennek függvényében építjük. Nálunk nem csak a teljesítmény áll a középpontban, hanem a gondolkodás a hozzáállás és a szellemiség a Darts Sport irányában. Bárkit szívesen tagjaink közzé fogadunk, aki az TÁPIÓSZELEI  DARTS  SE szabályzatát  eltudja fogadni  és TDSE  színeiben ennek megfelelően  is viselkedik.

Terveink szerint szerepel az országos Steel Nemzeti Csapatbajnokságon való elindulás ahonnan rövid időn belül szeretnénk az első osztályba kerülni. Remélhetőleg minél  hamarabb találunk megfelelő képességű játékosokat  akik felnőnek  az első számú válogatott kerettagságú favoritunk Abonyi Ádám Mihály ( 2015. Nemzeti Bajnokság 7. helyezettje ) mögé. További versenysportolóink: Abonyi Mihály, Katona Bence.

Az egyesület alapelve, mottója : Nálunk a DARTS már nem kocsmasport…, viszont  törekszünk a profi alapok lefektetésére. Elkészült és folyamatosan bővítjük honlapunkat, ahol folyamatosan tájékozódni lehet a fejleményekről (www.tszeleidartsclub.hu).

Céljaink: darts bemutatók szervezése a sportág megismertetése és népszerűsítése érdekében; amatőr és nyílt Darts versenyek szervezése, Rendszeres steel egyéni Nemzeti Bajnokságon történő részvétel; nemzetközi versenyeken való elindulás, folyamatosan Magyar Darts Liga versenyek rendezése tagtoborzás, tehetség kutatás és ezzel minél erősebb  csapat felépítés.




Abonyi Mihály
TDSE elnök

Tápiómenti Motoros Klub

A 2001-ben alakult egyesület céljának a motorosok felkészítését, magatartási, közlekedési szabályok közvetítését, tapasztalatcserét tekinti. Az egyesület e célon kívül fontosnak tartja az óvodás és időskorúak támogatását. 24 tagja van, Tápiószele, Újszilvás, Mende, Tápiógyörgye, Tápiószőlős településekről, akik havonta egy alkalommal a művelődési házban találkoznak. Az egyesület évente, augusztus második hétvégéjén - 2007-ben harmadik alkalommal - motoros találkozót szervez.

Kohász Horgász Egyesület

Az egyesület 1988-ban alakult az akkor kialakított 1,7 ha nagyságú horgásztavat használók soraiból.

Önkéntes Tűzoltó Egyesület

A település legrégebbi és ma is működő egyesülete az 1886-ban alakult Önkéntes Tűzoltó Egyesület. A szervezet működését 120 éve változatlan cél vezérli: a segíteni akarás, az élet és vagyonmentés, önfeláldozás és az önkéntesség. A helyi katasztrófavédelemben végzett munkájuk elismeréseként a tápiószelei tűzoltó szervezet a helyi önkormányzattól 2001-ben "Tápiószeléért" emlékérmet kapott.

Az elismerést a példaértékű segítségnyújtásért, a belvízvédelemben tanúsított helytállásért ítélte oda a képviselőtestület. A tápiószelei tűzoltók életében jelentős eredmény volt a tűzoltószertár 2002. évi felavatása, a 120 éves évfordulón megszervezett megyei szintű jubileumi összejövetel, valamint a csapatzászló 2007. évi szentelése.

Polgárőrség

A település civil élete az 1990-es években felélénkült, a lakosság kezdeményezésére számos szerveződés jött létre. 1991-ben 22 fővel Faluvédő Egylet alakult, 1999-ben e civil szervezet újraszerveződésével Polgárőrség alakult a településen a közbiztonsági feladatok ellátásban való részvétel szándékával.

Tápiószeli Borostyán Nyugdíjas Klub

Az egyesület elnöke az Idősek Világnapja alkalmából "Idősekért Díj"-ban részesült 2007-ben. A díj elismerése az idősek civil önszerveződésének, a klubmozgalom kiterjesztésének, és az idős emberek életének szebbé tétele érdekében végzett munkának. Összejövetelein nemcsak a szórakozás, a társas együttlét kap hangsúlyt, hanem évek óta megrendezett szabadegyetemén az élethosszig tanulás is fontos szerepet kap.

Tápiószeléért Társaskör

A Tápiószeléért Társaskör 1995-ben bejegyzett civil szerveződés. Célul jelölte a kulturális, tudományos, művészeti és szabadidős programok szervezését a településen élő gyermekek, fiatalok és felnőttek számára, valamint hasznos közösségi programok megvalósítását. Az eltelt időszakban elsősorban a fiatalok sport és szabadidős tevékenységét segítették több sikeres pályázattal.

Tápiószelei Polgárok Egyesülete

Az 1994-ben a város környezeti és természeti értékeinek megőrzése, fejlesztése érdekében megalakult a Tápiószelei Polgárok Egyesülete. Feladatnak tekintették, hogy lehetőséget adjanak a közösségi gondolkodásra, valamint, hogy felvállalják az állampolgárok közösséget érintő feladatainak megoldását, ápolják a lakóhely hagyományait.

Mozgáskorlátozottak Klubja

A szervezet 1995-ben alakult mozgásukban korlátozottak részvételével, jelenleg 150 tagja van. A Klub működésének célja az érdekképviselet, ügyintézési segítségnyújtás a sorstársaknak.

Blaskovich Múzeum Baráti Köre

Tápiószele közművelődési, honismereti arculatát színesíti az 1985-ben alakult egyesület, a Blaskovich Múzeum Baráti Köre. Jelenleg 230 fős tagságában nem csak a helyieket, hanem a környékbeli és fővárosi személyeket is találunk. Az egyesület a Blaskovich család és a falu szellemi, és tárgyi örökségének, történeti, természeti értékeinek feltárása, óvása, gyűjtése, közreadása mellett nagy hangsúlyt fektet színvonalas ismeretterjesztő előadások szervezésére, a hagyományok ápolására, könyvkiadásra. A múzeumi szerveződés saját kiadásában öt könyvet jelentetett meg a város, a múzeum történeti, művészeti örökségéről.

Számos ismeretterjesztő kiadvánnyal népszerűsíti Tápiószele látnivalóit, építészeti emlékeit. A tagság kiemelkedően aktív munkáját dicséri a néprajzi ház állandó kiállításának berendezése 2000-ben, a fafaragás kiállító helyiségének létrehozása 2001-ben, valamint a múzeumkerti botanikai tanösvény kialakítása 2007-ben.

Emléktáblák elhelyezésével őrzik a múzeumalapítók és a tápiószelei régészeti ásatásokat folytató archeológusok, valamint Bartók Béla tápiószelei népdalgyűjtő útjának emlékét. A múzeumi baráti kör számos olyan kultúrális program szervezője, amely túlmutat a település határain (Blaskovich Napok, időszaki tárlatok, zenei rendezvények, Múzeumok Éjszakája, Múzeumok Őszi Fesztiválja). A múzeumbaráti kör Tápiószele kulturális örökségének örökségének őrzése, közreadása érdekében kifejtett munkájáért 2000-ben a Pest Megyei Múzeumok Igazgatóságától Pest Megye Múzeumaiért Emlékérem, 2002-ben a tápiószelei önkormányzattól "Tápiószeléért" emlékérem kitüntetésben részesült. Az egyesület alapító elnöke 2006-ban megkapta a Tápiószele Díszpolgára címet.

Bizalom Klub

2009. januárjában alakult meg Tápiószelén a Rákbetegek Országos Szövetségének tagszervezeteként a Bizalom Klub. A Klub célja, hogy a beteg és betegségből gyógyuló sorstársaiknak lehetőséget biztosítsanak olyan találkozókra, melyeken megoszthatják egymással tapasztalataikat és segítséget nyújthatnak egymásnak.

Ezen kívül orvosi előadásokat, egészséges életmód-előadásokat, szűrővizsgálatot szerveznek. Szeretettel várják mindazokat, akik érintettek vagy pártoló tagként szívesen csatlakoznának a klubhoz. A Klub tagjai minden hónap második szerdáján 17 órai kezdettel találkoznak a Művelődési Házban. További információkért Rostás Józsefnét személyesen vagy a 06-30/294-1440 telefonszámon lehet megkeresni.

Elérhetőségek:

+36 30/ 294 1440


Tápiószelei Természetbarát Klub

1998-ban szervezte meg lelkes természetjáró a Tápiószelei Természetbarát Klubot. A klub térségi és országos gyalogos és kerékpáros túrák, kirándulások szervezésén túl színházlátogatást, klubesteket és ismeretterjesztő előadásokat szervez olyan neves személyiség meghívásával, mint Juhász Árpád geológus vagy Erős Zsolt hegymászó. A klubnak több mint 200 tagja van. A tagok többsége tápiószelei lakos, de abonyi, farmosi, nagykátai, szolnoki, tápiógyörgyei és tápiószőlősi tagjai is vannak.